Ból nadchodzi znienacka.

Ból zęba to najgorsza z możliwych dolegliwości. Bardzo uciążliwy, pojawiający się w najmniej oczekiwanym momencie potrafi jak nikt inny, skutecznie sparaliżować nasze codzienne obowiązki i ograniczyć do minimum nasze możliwość działania. Pierwszą rzeczą jaką robimy to odruchowo zaczynamy dłubać i dotykać zęba, którego ból nie daje nam odetchnąć nawet na kilka sekund. Następnie płuczemy jamę ustną licząc, że to tylko jakiś kawałek czekoladki utknął nam w miejscu gdzie teraz tak bardzo nas boli. W końcu kiedy nic już nie pomaga sięgamy po lek przeciwbólowy, które aktualnie można zakupić w każdym miejscu bez konieczności udania się do apteki z stosowną receptą. Często jedna tabletka nie wystarcza i odruchowo sięgamy po następną szukając ukojenia w coraz bardziej narastającym, pulsującym i uporczywym bólu. Z czasem ból ustępuje i wracamy do naszych codziennym obowiązków całkowicie zapominając o tym, że ulga jest tylko krótkotrwała spowodowany dużą ilością środków znieczulających w naszym organizmie.

Domowa apteka.
Kiedy lek przeciwbólowy przestaje działać, ponownie przypominamy sobie o tym, jak kilka godzin wcześniej cierpieliśmy z bólu. Odruchowo sięgamy po kolejne tabletki, licząc na to, że uda nam się uniknąć nieprzyjemnej wizyty u dentysty. Wtedy właśnie popełniamy swój pierwszy błąd. W pierwszej kolejności powinniśmy się udać do najbliższego stomatologa, u którego zostaniemy przyjęci bez kolejki i wcześniejszych zapisów. Warto o tym pamiętać i całkowicie pominąć rejestrowanie się telefonicznie na wizytę, która może być dopiero za kilka dni. Przez ten okres mimo kojącego działania leków przeciwbólowych nasz ząb nadal jest poddawany zewnętrznej infekcji takiej jak próchnica, która w krótkim czasie może doprowadzić do silnego stanu zapalnego. Kiedy to nastąpi, leki przeciwbólowe przestaną spełniać swoje zadanie i jedyną możliwością ulgi będzie wizyta na pogotowiu ratunkowym.

Nie bójmy się wizyty u dentysty.
Dlatego nie czekajmy do ostatniej chwili. Nie decydujmy się na wizytę u stomatologa dopiero w momencie kiedy leki przeciwbólowe są już nieskuteczne, ponieważ tracimy szanse na uratowanie naszego zęba przed leczeniem kanałowym lub usunięciem. W przypadku usunięcia zęba wraz z korzeniem, aplikacja implantu, który ma zastąpić utraconego zęba bywa bardzo kosztowna, dlatego warto jak najczęściej odwiedzać naszego dentystę w celu zachowania zdrowego stanu naszych zębów.
Na stronie bardzo znanego i profesjonalnego gabinetu stomatologicznego http://alldent.info.pl/promocje.html znajdziemy wszystkie informacje na temat przebiegu wizyty u dentysty. W dzisiejszych czasach bezbolesne leczenie zębów jest już na porządku dziennym. Specjalistyczne gabinety stomatologiczne zaopatrzone są w szereg najnowszych urządzeń pomagających w zachowaniu prawidłowego przebiegu leczenia u każdego pacjenta cierpiącego na ból zęba i nie tylko.