Dom Pomocy Społecznej Rudzienko, a rekreacja. Jak się bawią podopieczni.

Pobyt w Domu Pomocy Społecznej nie oznacza końca rozrywek. Opiekunowie dbają o to my ich podopiecznym nuda nie dopisywała. Jednym z takich ośrodków jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzienku www.rudzienko.pl , koło Kołbieli (okolice Otwocka i Warszawy). Cały ośrodek za pośrednictwem wykwalifikowanych opiekunów dba nie tylko o niezbędne funkcje życiowe, jak nocleg czy wyżywienie. Daje szanse by jego podopieczni mogli w miarę normalnie żyć.

Co oferują ośrodki pomocy społecznej?

W ośrodkach bardziej rozwiniętych można spodziewać się różnych udogodnień, cały pakiet możliwości. Mieszkańcy mogą korzystać z wszystkich oferowanych przez ośrodek atrakcji. Często są to baseny– co jest nie tylko świetnym pomysłem na relaks, ale i formą rehabilitacji. Przestronne, pełne zieleni ogrody, które otaczają dom opieki. Pozwalają się zrelaksować jak i porozmyślać. Altany do imprez plenerowych oraz miejsca na ognisko i grilla. Dobrym pomysłem na rozrywkę dla dzieci i młodzieży jest także plac zabaw oraz boisko do gry w piłkę.
Miłośnicy aktywnej rozrywki mają w czym wybierać. Dla tych mniej aktywnych lepszym rozwiązaniem będzie sala z telewizorem, świetlica itp. Wszystkie te udogodnienia oferuje Ośrodek Rudzienko.

www.rudzienko.pl/

Czy można zaoferować coś więcej?

Oczywiście, że można. Analizując ofertę poszczególnych ośrodków pomocy społecznej mogę stwierdzić, że jest to jak najbardziej praktykowany rodzaj rozrywki. Cieszący się największym uznaniem wśród zainteresowanych. Zakłady organizują różnego rodzaju wycieczki wyjazdowe, jednodniowe i nie tylko. Mają na celu poszerzenie horyzontów swoich pensjonariuszy, zapewnienie im rozrywki oraz możliwości poznania świata, bo przecież każdy z nas chciałby mieć możliwość rozwoju. Możliwości , których być może do tej pory nie mieli. Wycieczki kulturalne organizowane są w zależności do jakiej grupy osób są adresowane. Oczywiste jest, że to co cieszy jednego człowieka wcale nie musi sprawiać radości drugiej osobie. Każdy ma swoje upodobania, dlatego wachlarz rozrywek kulturowych jest tak szeroki, zaczynając na kinie a kończąc na spacerze po Starówce. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy dana grupa podopiecznych będzie mogła czerpać korzyści z konkretnego wyjazdu? O tym decydują opiekunowie. Nie ma wątpliwości, że tego typu rozrywki maja kluczowy wpływ samopoczucie pensjonariuszy.

Każdy człowiek potrzebuje od czasu do czasu rozrywki, oderwania się od codziennych spraw, zmartwień czy pracy. Nawet osoby z pozoru bezczynnie siedzące potrzebują czasem mocniejszych bodźców.

Czy będąc pensjonariuszem Domu Pomocy Społecznej trzeba się nudzić?

Opiekunowie starają się ze wszystkich sił aby umilić czas wszystkim swoim podopiecznym. Indywidualne podejście jest stawiane na pierwszym miejscu. Organizują koła poświęcone np. gotowaniu czy majsterkowaniu. Głównym celem jest poznanie potrzeb i preferencji każdego z pensjonariuszy przebywającego w ośrodku. Zorganizowanie im czasu, dbając nie tylko o dobry stan zdrowia, ale też o dobry stan ducha. A nic nie poprawia humoru bardziej niż możliwość wypoczynku, uprawiania sportu czy spędzania czasu w gronie innych osób.